Logo

Trestní právo

Trestní právo určuje, kdy společenské jednání naplňuje skutkovou podstatu trestného činu. Dále upravuje povolené metody zjišťování skutkové podstaty a vyšetřování případu, určuje způsoby možného potrestání.

Nepodceňujte situaci

I když nejste přímými účastníky terestně-právního jednání, ať už v roli pachatele nebo oběti, máte zákonnou povinost se například dostavit k podání vysvětlení v roli svědka. Pokud budete policií vyzváni k podání vysvětlení nebo svědecké výpovědi a víte, že se nemůžete dostavit, řádně a včas se omluvte. I nedostavení se k výslechu vám může v určitých situacích výrazně uškodit. Pokud si nejste jistí jednáním s policií, je lepší už k výslechu přizvat právního zástupce. Ten vám může být v mnoha ohledech nápomocen a především nenapácháte ještě více škody špatně podanou výpovědí. Odmítnout vypovídat bez advokáta máte možnost kdykoliv, nejedná se pouze o scénu z amerického filmu.Chcete si sjednat schůzku či nezávazně poptat naše služby? Neváhejte a kontaktujte nás

Ponechte prazdne..: 9 + 10 =

Odesláno


Proč si vybrat advokátní kancelář Bureš - Bacílek & partneři

  • V naší kanceláři se trestnímu právu věnuje několik specialistů
  • Někteří z nich dokonce dělají výhradně trestní právo a to i více než 15 let
  • Jeden z našich advokátů je bývalý policista, díky tomu se v trestních případech obzvlášť dobře orientuje
  • Disponujeme mnoha kontakty, které vám mohou být užitečné během samotného trestního řízení

Bureš - Bacílek & partneři nabízí široké služby

Samozřejmostí je obhajoba klienta během celého trestního řízení. Již ve vyšetřovací fázi procesu jsme klientovi k dispozici a doprovázíme ho ke všem výslechům. Následně klienty zastupujeme před soudy všech stupňů a v případě nespokojenosti podáváme odvolání k soudu vyššího stupně, případně i dovolání k Nejvyššímu soudu. Rovněž poskytujeme právní poradenství nepodmíněné zastupováním klienta.